Savaitė #47: Italijos šturmas tęsiasi

Praeitą savaitę Lietuvos teniso bendruomenės akys krypo ne kaip įprasta į Ričardą Berankį, bet į Lauryną Grigelį. 14 iš eilės laimėtų mačų, du Futures titulai Maroke ir antrus metus iš eilės pasiektas finalas Brešos CH – tokį kraitį sezono gale susikrovė Grigio. Ryčkai sekėsi kiek prasčiau ir Italijoje kol kas pasiekta tik viena pergalė. Apmaudu, juk galėjome turėti lietuvišką pusfinalį! Dvigubai apmaudu, kaip lengvai mums jau net per gerai pažįstamas Lačko sunaikino Lauryną finale – 6:1 6:2 per 45 minutes. Na, maždaug tiek trunka pamoka. Reikia tikėtis Laurynas gerai pasimokė ir kitą savaitę matysime dar geresnį rezultatą.

Tęsiant Brešoje užsuktą temą, Lietuvos teniso tūzai abu keliauja rinkti labai reikalingų taškų paskutiniame sezono Challengeryje Andrijoje. Šįkart tikimės ne lietuviško pusfinalio, bet finalo, mat Lauris ir Ryčka atsidūrė priešingose tinklelio pusėse. Pastarasis netgi gavo antros raketės poziciją po to, kai nemažai kas pasitraukė iš turnyro prieš pat jo pradžią ir pirmame rate žais prieš tikrai neypatingą vietinį Alessandro Bega. Lauriui burtui sukrito kiek prasčiau, mat jau antrame rate gali tekti kautis prieš pirmą turnyro raketę Stefano Travaglia. Aišku, pirma reikia įveikti kroatą Škugorą, kuris irgi gali sukelti problemų, ypač jei nuovargis pradės kišti koją žaidimui.

Ričardas žais šiandien vakare apie 18:30 mūsų laiku, o Lauryno lauksime ryt arba poryt.

Foto turnyro organizatorių

Nors šią savaitę dar vyksta Challengeriai, ATP turas kaip ir užsibaigė. O užsibaigė jis taip simboliškai pasikeičiant kartoms, finale susitikus ne senukams Rodžeriui ir Rafai, o 26-ių metų bičams Goffinui ir Dimitrovui. Goffas, įkvėptas pergalės prieš Federerį pusfinalyje tikrai pasipriešino Grišai geriau, negu grupėje, tačiau galų gale neatsilaikė ir bulgaras baigė sezoną laimėdamas visus savo mačus World Tour Finals, susikraudamas 1500 ATP taškų ir pirmąkart karjeroje pasiekdamas trečią reitingo lentelės vietą. Panašu, kad po skaudžių pralaimėjimų Fedaliui sezono eigoje, jaunimas pagaliau pasinaudojo savo pranašumais ir tiesiog išlaukė, kol seni kūnai nebepatempė. Nors ir pagaliau atėjo ta diena, Rodžeris ir Rafa vis tiek įspūdingai ištempė šį sezoną ir darkart priminė mums, kodėl juos vadina ožiais (angl.: GOAT). Laukiame kito sezono ir tikimės, kad grįžus Djokovičiui ir Murėjui bus dar įdomiau.

Foto (c) Reuters/Tony O’Brien

8 mintys apie „Savaitė #47: Italijos šturmas tęsiasi“

 1. Vienintėlis pliusas tame, kad sezono pabaigoje nepersižaidė, kaip kad būdavo ankstesniais sezonais…

  Patinka

 2. “Negalima lyginti, bet palyginkime…“ Bičiukas, per karjerą užkalęs 48 tūkst., kaip šiltą vilną sudoroja kitą bičiuką, uždirbusį du milus šimtą ir šešiasdešimt tris tūkst…
  Bet tai būtų pofig, jei ne vaizdas, kurį norėčiau atmatyti, nepaisant, kad palaikiau ir palaikysiu Ričką… Toks įspūdis, lyg jis pirmą kartą gyvenime ant šitos dangos loštų, o varžovas tik ant jos ir treniravosi… #liudna

  Patinka

 3. Jo tas prasciau savo lygio,tai bet kuris top 30 praloses top 90,jau prasciau savo lygio 🙂

  Patinka

 4. Ale kai piktas buvo – ir kamuoliukus į sieną daužė, ir teisėjui prirūkyti davė 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s