ATP finalai: iš Big 4 liko Big 2

Pažiūrėjus į ATP reitingus darosi gan akivaizdu, kad šiemet ture rimta dvikova vyko tik tarp dviejų diedų, tai yra, Rodžerio ir Rafos. Trečioje vietoje likęs Saša Zverevas beveik sukrapštė pusę Rodžerio turimų ATP akių, bet tie du laimėti Mastersai atrodo toli toli, o sezono pabaiga tikrai neblizgėjo. Judant žemyn šansai įkasti grupių favoritams neatrodo didesni, bet laimei, į pusfinalius patenka po du žmones iš grupių. Tad vilties bent jau nemenka suma pasipildyti ATP taškų kraitį yra net ir devintoje pozicijoje esančiam Jackui Sockui.

Group Pete Sampras

Jei Nadalio skausmai iš tikro nebe tokie ir baisūs, pasipriešinimo jis nesulauks. Taip, Thiemas šiemet sutrukdė Rafai laimėti Romoje, bet tai buvo seniai, be to, ant grunto, o Domi tikrai nėra toks baisus varžovas žaidžiant ant kietos dangos salėje, jau neminint to, kad Londone danga paprastai būna kiek greitesnė nei Paryžiuje ar Šanchajuje. Jei kas ir gali rimtai kibti į atlapus Nadaliui šioje grupėje, tai nebent Griša Dimitrovas. Nors Head-to-head ir yra gan įspūdingas 10-1 ispano naudai, šį sezoną visos trys dvikovos ėjo iki lemiamo seto (prisiminkime dramą Australijoje). Jei trys pralaimėjimai iš trijų neišmuš Grišos iš vėžių, jis turėtų būti favoritas jei ne pirmai, tai antrai vietai grupėje.

Negražu nepaminėti Davido Goffino, tačiau trauma Roland Garrose gerokai sutrukdė visai sėkmingą sezoną. Keli šimtai papildomų taškų būtų leidę jam pakilti reitinge aukščiau ir galbūt gauti kiek patogesnę grupę, tačiau dabartinėje situacijoje jo šansai patekti į pusfinalį ganėtinai menki. Pavargęs ir pseudo-traumuotas Thiemas atrodo visai įkandamas riešutas, bet gali būti, kad ši dvikova vyks paskutinę dieną ir vietoj Dominyko kitoje tinklo pusėje gali stovėti sveikesnis varžovas.

Group Boris Becker

Mano subjektyvia nuomone – gerokai įdomesnė grupė. Rodžeris vardan šio turnyro nežaidė Paryžiuje, tad laukiame pilnai pailsėjusio ir sveiko Federerio šou. Bet lyg tyčia iš antro krepšelio šveicaras ištraukė vienintelį iš keturių (!) jį šiemet jau įveikusių žaidėjų, kuris žais Londone. Saša Zverevas užkirto Rodžeriui kelią Monrealio Masterso finale, kas, gali būti, gerokai palengvino Rafos kelią link #1. Jeigu dabar vėl pavyktų įveikti teniso Maestro, jaunasis vokietis galbūt išsikovotų lengvesnį kelią link finalo, o jame reiktų kovoti prieš Rodžerio nuvargintą Rafą (arba atvirkščiai, Rafos nuvargintą Rodžerį; prašom nemėtyti akmenų į rašytoją, jei nepatinka tvarka, kuria išdėstyti šie teiginiai).

“Laukine korta“ šioje grupėje reiktų laikyti turbūt ne Mariną Čiličių, kurio sezonas buvo neblogas, bet jo lygį labai gerai pasako iki ašarų praloštas Wimblio finalas. Tuo tarpu paskutinę akimirką į nuvažiuojantį traukinį įšokęs amerikietis ne tik, kad yra ant bangos, bet, kaip rodo buvę rezultatai, gali įveikti tiek Čiličių, tiek Zverevą. Kąžin, ar pavyks įkasti Federeriui, bet antra vieta grupėje Sockui nėra neįsivaizduojama.

Verdiktas

ATP World Tour Finals Final Federer d. Nadal… Arba Nadal d. Federer. Bet kokia kita baigtis būtų bent truputį staigmena. Ypač Sock d. Goffin…

Foto © Wonderhatch

P.S.: labiausiai gaila nuotraukoje nematyti Stano Wawrinkos. Retas atvejis, kai žmogus praleidžia beveik pusę sezono, bet surenka pakankamai taškų baigti sezoną tarp aštuonių stipriausių.

3 mintys apie „ATP finalai: iš Big 4 liko Big 2“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s