US Open 2017: let’s go

Druskininkuose pasibaigus DF Open 2017, pasaulio teniso bendruomenės žvilgsniai pakrypo link Niujorko, kuriame šiandien startuoja vietinės reikšmės čempionatas  Atvirosios Amerikės teniso pirmenybės. Šiemet jos atviros kaip niekad, ypač apatinė turnyro lentelės dalis. Tiesiog Wide Open 2017.

usopen

SeroEndriuMurėjaus fintas „Dalyvauju US Opene, ai ne, pajuokavau, man visgi trauma“ gerokai sujaukė visus reikalus ir atėmė iš mūsų galimybę NY sulaukti Fedalio finalo. Geriausiu atveju Fedo ir Rafos kova yra nukeliama į pusfinalį, tačiau nereikėtų nustebti, jei ir šiemet Niujorke neįvyks ši ilgai laukta akistata (taip taip, iki šiol šie du diedai nėra susitikę US Opene), o Rodžerio išsvajotas dvidešimtas grandslamas bus nukeltas bent jau iki kitų metų. Taip jau atsitiko, kad dėka Endžio pasitraukimo, viršutinėje tinklelio pusėje atsidūrė ne tik Rodžeris su Rafa, bet ir Cincinačio Mastersų finalininkai Griša D. ir Nickas K.. Ir išsidalino teniso dievukus jie draugiškai – Grišunia lauks Rafos ketvirtfinalyje, Nickas Rodžerio – ketvirtame rate.

Teniso fanų atmintyje vis dar gyvas šių metų Australian Open pusfinalis, kai išsiaiškinti santykiu su Grigoru Rafai prireikė visų penkių setų. Visa tai įvyko sezono pradžioje, kai, jei ne Rodžeris, Rafa būtų tikrai buvęs nenuginčijamai geriausias žaidėjas. Tačiau po savo dešimto French Open titulo ispanų bulius atrodo šiek tiek pavargęs ir atiduoda mačus tokiems žaidėjams kaip Mulleris, Shapovalovas ar tas pats Nickas Kyrgiosas. O tai žaidėjai, už kuriuos bulgaras tikrai gali žaisti geriau.

Rodžeriui, atrodo, pasisekė šiek tiek labiau – iš dviejų blogiukų, gavo daug mažiau stabilumo rodantį ir daug daugiau problemų su motyvacijomis turintį Nicką Kyrgiosą. Tačiau jo kelyje didžiausia kliūtis yra ne varžovai, o jis pats. Monrealio finale Federeris atrodė susižeidęs, o tai patvirtino jo pasitraukimas iš Cincinačio turnyro. Trauma kaip ir nėra labai rimta, tačiau klausimas, kiek laiko Rodžeris žaidžia šimtu procentų ir ar to užteko įgauti gerą formą turnyrui. Jei Fedas mače prieš Kyrgiosą neįjungs aukštesnės pavaros nuo pat pradžių, šis gali užsikabinti už kelių lengviau laimėtų taškų ir tada jau viskas bus Nicko rankose. Negana to, net jei ketvirtame rate Rodžerio lauks ne piktas Tasmanijos velnias, o švelni ir nepavojinga koala, jau kitame rate gali tekti susidurti su Juanu Martinu del Potro, kuris tikrai norės įrodyti, kad tas vienas US Open titulas prieš aštuonis metus nebuvo atsitiktinumas. Jei DelPo nepavyks nukeliauti iki kvoterfinalio, ten Fedo gali laukti dar vienas super pavojingas talentas iš jaunesnių meistrų generacijos – Domis T. Iš Austrijos. Nors po Paryžiuje pasiekto pusfinalio jis kiek sumažino apsukas, tikrai galime laukti iš jo stipraus pasirodymo US Open kortuose.

Na ir žinoma, pats įdomiausias klausimas Lietuvos teniso fanams taip pat spręsis šioje tinklelio pusėje. Teorinis Ričardo kelias iki titulo yra Mannarino-Karlovic-Thiem-Del Potro-Federer-Nadal-Zverev (prieš Zverevą tektų pavargti), bet pripažinkime tiesiai šviesiai, kad pastarųjų kelių turnyrų rezultatai  nežada mums nieko labai gero ir pagal viso pasaulio egZpertų prognozes, šis jo kelias, labai gali būti, baigsis ties pirma kliūtimi. Žinoma, tai nereiškia, kad rytoj vakare nebūsim prilipę prie įvairiausių ekranų. Galbūt Ričardas paservuos visiems mums netikėtumą, o prancūziškam Mandarinui bilietą namo?

Keli žodžiai apie apatinę turnyro lentelės pusę, kurioje pagal organizatorių mestų burtų sumanymą turėjo karaliauti buvusi pirmoji raketė iš Škotijos, o dabar tik pirmoji Škotijos raketė. Bet neišdegė, tad daugeliui žaidėjų atsivėrė galimybės prasimušti į GS finalą ir galbūt jį net gi laimėti. Ko gero, tokioje situacijoje svarbiu veiksniu gali tapti patirtis. Marin Čilič buvo nugalėjęs čia prieš 3 metus ir yra vienas realesnių kandidatų patekti į finalą iš apačios. Jei… jei pats yra sveikas ir pasiruošęs, nes iš turnyro Kanadoje jis pasitraukė dėl traumos. Trečiame rate jis gali susitikti su Diego Schwartzmanu, kuris šiemet jau sukėlė nemažai bangų, ketvirtame su Davidu Ferreru arba Lucasu Pouille, ketvirtfinalyje – Tsonga, o tuomet pusfinalyje galimai lauktų tikroji šių metų sensacija – Romos ir Monrealio Masters turnyrų čempionas – vokietis Saša Zverevas. Tas pats, kuris tuose finaluose nugalėjo atitinkamai Džoką ir Fedą. Ir nors skeptikai sakys kad tuose finaluose dalyvavo tik trečdalis Djoko ir pusė Fedo, mes kažkaip galvojame, kad tai nebuvo Sašos problemos ir jis pats sulošė fantastiškai gerai. Tiesa, Aleksandro pasirodymai Grand Slamuose iki šiol nestebino – jis dar nebuvo patekęs į ketvirtfinalį – bet šįkart viskas turėtų pavykt. Galimi Zverevo varžovai iki QF – Kevin Anderson ir Jack Sock.

Taip pat apatinėje turnyro pusėje apsigyveno jau minėtas Tsonga (rimtas šansas nusigauti iki finalo, pirmąkart nuo 2008-ųjų metų), Davidas Ferreras (atrodo įsibegėjo, nes Tsintsinatyje rodė tikrai gerą tenisą), Denisas Šapovalovas (prasimušė per kvalius ir tikrai turi potencialo nustebinti Tsongą antro rato rungtynėse), Žilis Miuleris, Karenas Kačanovas, KarenasBusta (čia tokia pavardė), Miša Zverevas,  Laurio skraudikas Lacko, braliukas Ernestas (trečiame rate gali žaisti prieš jaunesnį Zverevą, comeooooon!!!) ir net gi visų tamsių pakampių siaubas Thanasi Kokkinakis (pirmame rate pasimatys su Tipsiumi korte ir Dirku tribūnuose). Raginame Biljaną neprarast budrumo 🙂

Komentaruose parašykite, kas bus pirmuoju reitingo numeriu po Niujorko. Tai leis mums susivokti, kiek yra nesveikai daug laisvo laiko turinčių žmonių, kurie gali sau leisti tokias paklodes skaityti iki pat galo.

–Augustinas bei Konstantinas

9 mintys apie „US Open 2017: let’s go“

 1. Pagarba Autoriui už:
  “Druskininkuose pasibaigus DF Open 2017, pasaulio teniso bendruomenės žvilgsniai pakrypo link Niujorko…“
  Šedevras!

  Patinka

 2. Nenormaliai smagiai parašyta paklodė!… 😉 👊

  Vienetuose – neįsivaizduoju. Dvejetuose – tai tie, kur ėmė paskutinį turnyrą (hint: DF Open).

  Patinka

 3. Kažkaip abejoju dėl Vincento. Manau, ne anksčiau Azijos swingo vidurio

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s