Roger Federer pasaka 1111

Po trijų savaičių šis žmogus švęs savo 36 metų gimtadienį. Liko neaiškus vienintelis dalykas, ar šveicaras vis dar žmogus. Ar kas nors tikrino, kokioje slaptoje Šveicarijos laboratorijoje jis buvo uždarytas grunto sezono metu? Nano technologijos, genų inžinerija, dirbtinis intelektas ir dar velniai žino kas turėjo būti panaudota, kad Federeris pasiektų 11-ąjį Wibmledon finalą, laimėtų 19-ąjį Grand Slam titulą, bei 8-ąjį Wimbledoną (beje, tuo pačiu ir 1111-ąją pergalę karjeroje). Ar yra kitoks paaiškinimas? Panašiai kaip ir Nadalis Roland Garrose – nei vieno pralaimėto seto per 7 šio Wimbledono mačus (jeigu dar pridėsim Halę, tai ir per visus 12 mačų arba 31 laimėtas setas iš eilės). Bet juk Nadalis 5 metais jausnesnis.

Tris kartus daugiau vinerių nei neišprovokuotų klaidų (23 vineriai, 8 UE), 8 eisai, 50% breikpointų realizacija bei sugniuždytas pirmiausia psichologiškai Marinas Čiličius. Toks trumpas būtų finalo aprašymas, kaip ir pats finalas (6:3, 6:1, 6:4). Čiličių, panašu, ištiko nervinė krizė po to, kai jau antro seto pradžioje jis pajautė neišvengiamo pralaimėjimo kvapą. Kroatijos milžinas (esant rezultatui 3:6, 0:3) sėdosi ant suoliuko nebegalėdamas sutramdyti ašarų, o jo kūnas susitraukinėjo nuo kūkčiojimo. Gaila Marino, bet kartais taip atsitinka. Kai beviltiškumo jausmas užvaldo ir tu supranti, kad nieko negali pakeisti, ir užslopintos emocijos sprogsta. Net ir milijonai stebinčių žiūrovų nebegali sustabdyti ašarų. Ir tame nėra nieko gėdingo – tai tik įrodymas, kad šis sportas nuostabus. Tai drama, aistra, trileris. Po mačo Čiličius užsiminė apie pėdos skausmus, su kuriais teko žaisti finalą ir kuriuos atsinešė jau iš pusfinalio mačo. Tiesa, tie skausmai nesumaišė kroatui pergalingai baigti mačo prieš Samą Querry, tuo tarpu, prieš Rogerį jie galbūt neleido sužaisti taip, kaip jis gali. Arba tiesiog Fedia buvo nenugalimas.

Belieka pasveikinti Rogerį su tokiais pasakiškais pasiekimais tenise. Įdomu bus pamatyti, ką šis “senukas” dar gali sukurti ateityje. Net neabejoju, kad parako dar turi ir 20-ajam Grand Slamui. O tada net Herakliui teks slėptis su savo dvylika žygdarbių. Ir klausimas jau bus, katras iš tikrųjų yra Dzeuso sūnus.

P.S. Grįžtant prie žemiškų dalykų, verta paminėti, kad Laurynas Grigelis Wimbledono pusmėnesį baigė dviem pralaimėtais lenkiškų futures’ų finalais, o Ričardas Berankis vis tik nusileido belgui Steve’ui Darciui pirmajame Wimbledono rate (6:4 3:6 6:2 4:6 3:6), bei spėjo pralaimėti ir Perugia CH turnyro pirmojoje dvikovoje.

Reiktų pagirti Ričardą už gražų ir gerą žaidimą mače su Darciu. Deja, už gražias akis šiuolaikiniame tenise nei pinigų, nei ATP taškų negausi. Lemiamais momentais galbūt pritrūko sėkmės, o gal Darcis išsunkė iš savęs viską, ką galėjo šiai pergalei. Kitame rate belgas atidavė pergalę varžovui be kovos jau pirmojo seto pradžioje. Nepatiko šioje istorijoje tik tai, kad Ričardui vis dėlto nepavyko atsiriboti nuo 7-o korto žiūrovų įtakos ir jis be reikalo reagavo į vieno iš belgų fano replikas.

Lauksime Lauryno Prezidento taurėje. O Ričardas, sako, kad žais Kinijoje porą CH turnyrų. Įdomu, įdomu…

 

 

Advertisements

11 minčių apie „Roger Federer pasaka 1111“

 1. siaip idomus faktas apie Federeri.
  Kiekviena karta kai jis laimi- Sveicarijoj jam yra dovanojama karve. Jis tu karviu turi jau daug 😀

  Patinka

  1. The Swiss Open gifted Roger Federer a cow in 2003 (which he named Juliette) and another one in 2013 (named Desiree). What happened to these cows?

   Federer’s cow, Juliette, was never actually fully Federer’s. Juliette was a decommissioned cow because she was not able to produce sufficient quantities of milk. Because Federer is so busy, the cow stayed with its original owner, Ruedi Wehren. Juliette was slaughtered in 2005 for normal reasons (old age, lack of milk), but not before having a calf named Edelweiss, a name chosen by Federer. Edelweiss has also had a calf by now, so perhaps when Federer retires, he’ll take the calf.

   Patinka

 2. Kas žiūri Laurio mačą parašykit ar nesimato kokių akivaizdžių traumos požymių, tas RET iš paskutinio turnyro neramina.

  Patinka

  1. Pasrodo paskaitai snukiaknygę, o ten viskas ir išguldyta apie ret priežastis…

   Patinka

 3. Reziumuojant dieną, smagu bent, kad 2 iš 3 lietuvaičių, žaidę šiandien vienetus pagrinde F1, laimėjo. Valio Juliui ir Robertui! Tadui pritrūko nedaug, nusileido japonui tik trečiam. Ryt į trąsą eina Lauris ir Tomas. Pirmyn, LTU!

  Patinka

  1. Mačiau Roberto antrą pusę ir Tado pirmą. Apie Roberto nėra ką labai pasakyti, kai atėjau varžovas jau buvo nulūžęs. Dėl Tado net ir po pirmo seto buvo aišku, kad kova tęsis, nes švelniai tariant stabilumo trūkumas matosi. Tas pats japonas tikrai ne stebuklas.

   Patinka

  2. Ačiū, Giurza, už gyvą įspūdį. Galiu tik pridėti iš paties Roberto komentarų po mačo – esminis ir įtemptas momentas buvo pirmo seto TB. Džiugu, kad Robertas šįkart ilgą TB atlaikė ir laimėjo. Pats Robertas liko patenkintas savo žaidimu vakar. Manau, kad šiek tiek slėgė ir apmaudus pralaimėjimas (nors ir prieš “ant popieriaus” gerokai stipresnį) varžovą. Bet skaudūs pralaimėjimai suteikia ir pamokų. Smagu, kad RW įveikė jaudulį. Bus įdomus Roberto ir Juliaus derbis! 🙂

   Patinka

 4. Neskaičius kas autorius, bet paskaičius šitą pastraipą:
  O tada net Herakliui teks slėptis su savo dvylika žygdarbių. Ir klausimas jau bus, katras iš tikrųjų yra Dzeuso sūnus.

  klausimų nebekyla 🙂
  Giedrius savo stichijoj, puikus tekstas!

  Patinka

 5. Turbūt neįdomiausias GS finalas per kokios 3 metus mažiausiai. Fedia nenustebino. Nustebino VilniusF1. Labai nustebino. Ar galima buvo įsivaizduoti, kad vienas dienos mačas specialiai nukeltas į LTS’o viršvalandžius ir prasidės…….17:00. Ačiū Skverneliui už naują darbo kodeksą! Kukčioju visai kaip Marinas…

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s