Dvylika Wimblio 2017 mįslių ir minklių

best-of-wimbledon-2015-36-1024

Visi keturi aktyvūs doublefaulto plunksnakočiai niekada nebuvo kartu susėdę prie vieno stalo. Todėl suformuluoti bendrą ir vieningą poziciją artėjančių švenčių – Wimblio 2017 – proga mums yra misija neįmanoma. Bet daryti kažką juk reikia. Todėl ši kartą kiekviena plunksna guldosi popieriaus lapą ir subjektyviai dėlioja tris pačius seksualiausius dalykus, darančius šį W vieninteliu ir nepakartojamu. Lekiam!

Tomas

1. Romantiškasis baltomis drapanomis, milimetrine žole, lenkiškomis braškėmis ir riebia grietinėle pasidabinęs Wimblis griebia jautį už ragų jau nuo pirmųjų dienų. Verdasco v Anderson, Medvedev v Wawrinka, Kohlschreiber v Cilic, Haase v Tiafoe, Fritz vs Isner, Miša Zverev v Tomic, Thiem v Pospisil, Gasquet v Ferrer, Del Po v Kokkinakis, Klizan v Djokovic ir, aišku, Dolgopolov v Federer. Taip, tai pirmo W rato reikalai. Akivaizdu, kad didžioji dalis šių akistatų tikrai papuoštų ir turnyro pirmos savaitės pabaigą ar net antros pradžią.

2. Dvi šveicariškos mįslės. Pirma – apie Staną. 2013 m. pabaigoje Stanas buvo tiesiog dešimtuko bičas, net neturėjęs normalaus kontrakto su aprangos ir rakečių gamintojais. 2017 m. viduryje jis jau yra tas visų mylimas pūkuotas Berlyno zoologijos sodo meškutis Knutas, kuriam iki karjeros GSlamo trūksta tik Wimblio taurės. Ar gali jis ją pasiimti šiemet? Vargu bau. Žolė niekada nebuvo Stano arkliukas. Per 12 savo Wimblių pirmame ir  antrame ratuose jis lėkė lauk net septynis kartus, o geriausias Stanimalo rezultatas yra du QF. Taip, kažkur už netolimo kampo ryškiai raudonai dažytomis lūpomis laukiantis career GSlamas motyvuoti turėtų nevaikiškai. Tačiau čia, be kita ko, mes atsitrenkiame į antrąją šveicarišką mįslę: ar Fedui pavyks pasiimti medalį, kurį jam avansu kabina jau du trečdaliai progresyvaus pasaulio? Dar prieš gerą pusmetį toks klausimas būtų skambėjęs gana kvailai, o dabar keturių vaikų ir šešių Wimbledonų tėvas, įvairių ekspertų vertinimu, yra ryškus ir vienintelis turnyro favoritas.

3. Jelena Ostapenko. Bus įdomu pamatyti kaip išaugusio dėmesio, atsakomybės ir lūkesčių našta spaus gležnus latviškus pečius. Tuos, kurie 2014 metais čia šventė pergalę Juniorų Wimbledone.

Konstantinas

4. Kuriame rate kris Rodžeris? Šių metų Fedo pasiruošimas Wimbliui savo mastais primena Amerikės prezidento kandidato kompaniją. Pirmiausia dėl to, kad jis prasidėjo dar ankstyvą pavasarį, kai Rodžeris nusprendė praleisti visą gruntą. Vėliau kaip niekad ilgos treniruotės ant žolės, ant kurios Rodžeris užlipo jau per pirmą French Open savaitę. Anot Fedo, net pralaimėjimas Štutgarte buvo naudingas, nes leido savaitę papildomai pašlifuoti žaidimo elementus. Ir žinoma, pergalė Halėje. Vienu žodžiu viskas taip puiku, kad puikiau negali būti – “I’ve never been better prepared for Wimbledon“. Visgi ši idilė kažkur giliai pasąmonėje gimdo dvejonę: ar Cian’o kumiras patemps ir nepersitemps? Juolab kad priešininkai rimti. Pirmame rate – Dolgo, trečiame gali būti Miša Zverevas, ketvirtame – Dimitrovas, ketvirtfinalyje – Milošas, kuriam Rodžeris pralošė prieš metus. Tad kuriam rate kris mūsų favoritas?

5. Saša Zverevas irgi gerai pailsėjo Paryžiaus metu, tiesa, kokybišką poilsį jam vietoje gan operatyviai suorganizavo Fernando Verdasco. Tačiau neatrodo, kad būsimą pasaulio pirmą numerį tai labai sutrikdė. Pusfinalis Olandijoje ir finalas Halėje rodo, kad potencialo ant žalios dangos jis turi daug. Praeitais metais Londone jis nukeliavo iki trečiojo rato, šiemet tikiuosi iš jo daugiau. Saša startuoja prieš Donskojų, vėliau Haase arba Tiafoe (įdomu!), toliau Sock, Raonic ir… Fede 🙂

6. Yūichi Sugita. Prieš kelias dienas teko pamatyti jį gyvai prieš Davidą Ferrerą Beleke, Antalijoje. Sugita paliko labai gerą įspūdį. Antalijoje Yūichi laimėjo ne tik tą nerealų mačą prieš Ferru, bet ir visą turnyrą (pirmasis jo ATP titulas karjeroje). Prieš keletą savaičių, taip pat ant žolės, paimtas čelendžeris Anglijoje. Nuo pirmadienio japonas jau bus ATP penkiasdešimtuke. Tad, jei tik pavyks nuo velniško turkiško karščio adaptuotis prie lietingos Londono vėsumos, Sugita tikrai turi šansų sėkmingai pasirodyti Wimblyje. Jei pavyks perlipti per britą Kleiną, antrame rate greičiausiai lauktų Feli Lopezas.

Augustinas

7. Seras Endis prieš W atšaukė visus parodomuosius mačus ir kelias dienas nesitreniravo. Ar spės jis laiku išsigydyti klubo traumą ir, jei taip, kaip toli lordas Murray keliaus su minimaliu kiekiu praktikos ant žolės? Ankstyvas škoto pasitraukimas gali suteikti progą Nadaliui po ilgos pertraukos susigrąžinti pirmos pasaulio raketės titulą.

8. Ar Stanas iš pelenės taps princese? Su metais Stano šansai laimėti dar vieną Slamą mažėja. Šis Wimbledonas turbūt yra paskutinis jo šansas (nors ir mikroskopiškai mažas, žinant Stano santykį su žole) pasiekti Career Slam ir pirmos raketės titulą. Trys zuikiai vienu šūviu.

9. Wimbledonas netikėtumų pateikia daugiausiai iš visų slamų. Būta ir Janowicziaus su Gaske pusfinalių ir vienintelio Berdycho pasiekto finalo, o neretai bent 2-3 Top 8 žaidėjai krenta pirmuose dviejuose ratuose. Šiemet verta stebėti kelis jaunuolius rodančius gerą formą pastaruoju metu. Ypač įdomūs turėtų būti rusai. Medvedevas jau pirmame rate turės progą namo pasiųsti Staną, o Khachanovui burtai trečiame rate žada Rafą.

Giedrius

10. Man visada įdomu, ką Wimbledone gali nuveikti Rička. Trečias ratas šiame turnyre būtų tai, už ką verta būtų pagirti vienintelę lietuvių viltį. Grynai rezultato prasme. Gražaus žaidimo tikėtis taip pat galima, bet dar kartą paploti per petį ir pasakyti “Vau, šiandien žaidei puikiai ir vos nenugalėjai“ nesinori. Gana, užteks kuklintis ir pasakykime aiškiai: norime rezultato. Tikiu, kad Rička gali tai padaryti, bet yra labai konkreti priežastis dėl ko gali nepasisekti. Tai pusės metų priverstinė pertrauka, kurią nesenai padarė Rička. Paskutiniuose turnyruose geros Ryčkos formos dar nesimatė. Be to, Ričardo banguotas žaidimas – tai dar vienas neraminantis faktas. Triuškinanti pergalė Notingeme prieš Ebdeną ir po savaitės patirtas triuškinantis pralaimėjimas tam pačiam žaidėjui padaro šį Ričkos Wimblį visiškai nenuspėjamu. Prognozuoju, viskas priklausys nuo to ar aistringas bus Ričkos kamuoliuko ir tinklo troso tango. Jei aistros nesulauksime, nugalėti galime bet ką.

11. Ar Stano laimėti Wimblį yra mission impossible? Ar tikrai Fedia yra neginčijamas favoritas? O gal Rafa, be gailesčio niekinęs visus Paryžiuje, yra tikrasis herojus? Visa tai įdomu. Bet man šiandien įdomiausias yra Nole. Ar gali būti, kad šis žaidėjas tiesiog ėmė ir prarado nugalėtojo mentalitetą. Pripažinkim, serbo rezultatai pastaruoju metu buvo prasti, jis nė iš tolo nepriminė žaidėjo, rinkusio po keliolika tūkstančių ATP taškų per metus. Tiesa, pergalė šią savaitę Eastbourne, neatiduodant nė vieno seto per 4 mačus, šiokį tokį įspūdį daro. Gal raktu į sėkmę taps Andre Agassi, kuriam Wimblis, panašu, taps bandomuoju laikotarpiu dėl neterminuotos sutarties su Juokdariu?

12. Dar man įdomu, kuriame korte teks galynėtis Ričkai su Darciu. Tikiuosi, ne kortuose nuo 4-o iki 11-o. Teorija, kad Rička gan stipriai jautrus aplinkai, nėra laužta iš piršto. Šie kortai ypatingi tuo, kad šalia jų beveik nėra sėdimų vietų, o juos skiria siauri praėjimai. Čia pastoviai tyvuliuoja jūra žmonių, vaikštančių pirmyn-atgal ar tiesiog žioplinėjančių. Jeigu atidžiai stebite Berankį, turbūt esate pastebėję, kad lietuvis stabdo mačą vos tik koks žiūrovas pakyla iš savo vietos. O čia tai vyksta nuolat. Prieš keletą metų viename iš šių kortų RB žaidė prieš PHM ir pralaimėjo. Tai nebuvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis, bet matėsi, kad Rička nesijaučia patogiai tokiame korte. Tuo tarpu užpernai centriniame korte prieš Čiličių jautėsi kaip žuvis vandenyje. Keista, kad tokie kortai egzistuoja Wimbledone, viename svarbiausių metų turnyrų, kur pergalės kaina didžiulė (ypač pinigine prasme). Bet palikime šį reikalą Wimblio keistenybių sąraše. Tame pačiame, kuriame randame ir prekybos W bilietais sistemą: juos įsigyti ten galima tik permiegojus palapinėje visą naktį. Gerai bent jau, kad miegoti nebūtinai reikia su prodiuseriu.

12 minčių apie „Dvylika Wimblio 2017 mįslių ir minklių“

 1. Rycka nera toks geras,kad nezaisti chelendzeriu.
  Man didziausias klausimas jo tie klubai.Idomu ,po Estijos Deviso,pirma karta,jam to pacio klubo kremzle buvo trukusi,kaip ir dabar?Jei tas pats sanarys kleba,tai labai gali buti,kad paskutiniai GS arteja.Kai nuolat skauda,nei chelendzeriuose nesinori zaisti,uz dyka ,nei ATP negali zaisti ,dvieju smugiu kombinacijom 🙂
  Bus sveikata,bus ir pergaliu.Nebus sveikatos,tai sirgsime uz Rodzeri su Rafa dar 10 metu 🙂
  Stanimalas po 7 metu ant zoles ismoks zaisti.Bus ka paziureti.

  Patinka

 2. Rycka ryt 7 korte, nuo 13:30 … tai demesys bus blaskomas :/… idomu ar vaizdelis bus?

  Patinka

 3. Nebuk tikras del to. Jei challengeriuose sugalvos nezaisti tuoj prades tik kvalifikacijas eiti GSu, o ten jau nezinai kaip bus.

  Patinka

 4. Viktorai, gal perskaityk vienu straipsniu atgal apie senukus, pries rasydamas apie paskutinius metus pagrinde. Patikek jis tam pagrinde bus dar ilgai ilgai

  Patinka

 5. Marcus Willis, who last year was ranked 772 when he negotiated pre-qualifying, qualifying and a first round match to earn a fairytale Centre Court tie with Roger Federer, this time struggled with injury in his 6-4 6-1 7-6(4) loss to Ukraine’s Illya Marchenko.

  Patinka

 6. Manau, kad Berankiui jau senokai GrandSlamas tapo puiki vieta paisiimti neblogos pinigus tiesiog uz pabegiojima be tikslo laimeti bent viena maca. Visas jo tvarkarastis yra sudeliotas taip, kad zutbut patekti i pagrinda, pasiimti pinigus ir valio. Tai nera blogai. Blogai yra tai, kad sie metai gali buti paskutiniai, kai bus patenkama i pagrinda.

  Patinka

 7. DANKE visiems 4-iems rasytojams/eGzpertams!
  Joni, lauxim LIVE reportazu is vietos!!!

  Patinka

 8. In other news 2, iki USOQ entry listo LG liko būtent minėti 3 futuriukai. Nusirašo 6 taškai. Dabartinė pozicija 251, praėjusių metų USOQ paskutinis -249.

  Patinka

 9. In other news, LG, kaip tikras letuvis, pora savaičių apsipirkinės pas lenkus.
  Ar čia tiesiog 3 savaičių medaus atostogos?
  But gerai du/trys pasidabruoti kibiriukai, jei minčių apie GSQ šiems metams dar nelaidojam.

  Patinka

 10. geras straipsnis. aciu

  mes jau ryt judam i Wimbli, statysim palapines, grupuosimes su sveicarais ir gersim 999 su pienu
  iki pasimatymo ryt palapiniu sventeje

  Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s