Roland Garros klausimai ir intrigos

Kol Ričardas planavo savo finalo strategiją ir nugalėtojo kalbą, francūzai op ir ištraukė Roland Garros burtus. Prieš porą savaičių atrodė, kad pergalė jame beveik garantuotai priklauso Rafai Nadaliui, bet Romos rezultatai verčia kitaip pažvelgti į visą jėgų balansą. Štai keli klausimai, kuriuos verta apsvarstyti prieš sekmadienį.

 1. Kiek parako liks Ryčkai po Šimkento? Pasiekti finalą antrame turnyre po pusės metų reabilitacijos, net jei tai ir žemo prestižo challengeris, rodo, kad ne veltui tiek laukta ir į kortus grįžtama nusiteikus ilgai nesinaudoti apsaugotu reitingu. Tačiau po tokių pertraukų net ir geriausiems neretai būna sunku ištempti kelis turnyrus iš eilės, ypač kai tarp turnyrų yra kelių valandų skrydis ir vos dienos aklimatizacija prie kitos laiko juostos ir naujo paviršiaus. Laimei, RG pirmas ratas trunka tris dienas, tad galima melstis teniso dievams, kad leistų Ryčkai žaisti ne sekmadienį, o pirmadienį ar antradienį. Kita vertus, jei pavyktų laimėti turnyrą Šimkente, iš inercijos galima ir perlipti pirmą varžovą, ypač žinant, kad Lorenzi pergalės skonio gegužės mėnesį dar nepatyrė. Žvelgiant toliau, pagal reitingą laukia Isneris ir Berdychas. Abu per kieti riešutai Ryčkai grįžtančiam po pertraukos, nors visada išlieka menkas šansas laimėti. Juk Federerio stebuklų pradžioje sezono irgi niekas nesitikėjo.
 2. Ar Zverevo pergalė Romoje buvo netyčiukas? Ne, nesakome, kad jis jos nenusipelnė. Bet didelė pastarųjų kelių metų jaunimo bėda tenise buvo pastovumo neturėjimas. Jau trečiame rate potencialiai laukia patyręs ir molį mylintis Pablo Cuevas, o po jo gali tekti Kei Nishikoris (jei eilinį sykį neužklups traumos). Sėkmė nusišypsojo bent tuo, kad iš Top 4 seed’ų teko prasčiausią formą demonstruojantis ir, pasak gandų, šiuo metu sergantis Andy Murray. Jei į Paryžių atvyks tas Saša Zverevas, kuris buvo Romoje, šie trys diedai turėtų būti tik lengvas užkandis pakeliui prie daug riebesnių Stano, Novako ir Rafos. Bet Saša, žinia, linkęs į savidestrukciją ir gali suklupti net ir pirmuose ratuose. Linkim jam to šiame turnyre nepatirti.
 3. Ar užteks Novakui motyvacijos? Djokovičiaus sezono startas buvo daugiau, nei nuviliantis, bet po truputį jis atranda savo žaidimo ritmą. Kaip pats serbas prisipažino, po praeitais metais laimėto Roland Garros neberado motyvacijos žaidimui ir daugiau stengėsi galvoti apie šeimą. Pasisamdytas pusiau-treneris pusiau-guru Pepe Imaz gal ir įnešė pozityvo į Nolės gyvenimą, bet teniso kortuose rezultatas buvo atvirkštinis. Vis dėlto, neseniai atleista visa pagalbininkų komanda ir nauja partnerystė su Agassiu verčia manyti, kad Novakas paspaudė mygtuką “RESTART“ ir grįžta vėl kovoti dėl titulų. Pasiektas finalas Romoje duoda vilties, kad artimiausiu metu vėl išvysime tą Novaką Djokovičių, kuris prieš metus atrodė nesustabdomas.
 4. Ar Nadalis gaus pačią svarbiausią “Decimą“? Šiemet Rafa siekia, kaip pasakytų krepšinio ekspertai, trigubo dublio – po 10 Barselonos, Monte Karlo ir Roland Garros titulų. Pirmus du jis jau turi ir, iki pat gegužės vidurio atrodė, kad be vargo pasiims ir trečią. Bet tada Madrido finale Dominicas Thiemas buvo pirmasis, kuris šiemet ant molio rimtai pasipriešino Rafai. O po to sekė pralaimėjimas tam pačiam Thiemui Romos ketvirtfinalyje ir pradėjo kilti abejonės, ar laimėti RG Nadaliui bus taip lengva, kaip atrodė iki tol. Tiesa, jis vis dar yra favoritas laimėti turnyrą, bet tam padaryti nebeužteks ramiai skintis kelią pirmyn antra pavara.

Foto Roland Garros

P.S.: Visą ir kiek labiau įskaitomą RG tinklelį rasite čia

4 mintys apie „Roland Garros klausimai ir intrigos“

 1. Valio!!!
  Geresnės praktikos prieš francūzų Lakūno (čia ne nuo žodžio ‘lakti’) ir nesugalvosi!
  O ir finalas ekonomiškas – kaip iš franūziško kino klasikos “Didysis pasivaiksščiojimas“!
  Good.

  Patinka

 2. Na apie Isnerius ir Berdycius as dar negalvociau.Lorenzi molis iki kaulu smegenu ir ne 230 simtas ,o is 50 neislipantis zaidejas.Mes gi negeriausios formos berods dabar.Geras pasipriesinimas butu jau gerai.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s